Danija: Įžanga

Taigi, taip jau susiklostė, kad šį, 2008-ųjų pavasarį pagal ERASMUS programą studijuoju Danijoj, Aalborgo universitete (aau). Čia gan trumpai papasakosiu pirmuosius įspūdžius apie universitetą, studijas, dėstymą, taip pat prisegiau kelias nuotraukas… taigi skaitykit ir komentuokit!

Studijuoju čia data engineering (duomenų inžinerija), čia esu magistrantas :) nežinia kaip, bet čia mokslai vyksta šiek tiek kitaip nei Lietuvoj. Mokomės čia kartu su danais, kurių čia daugiausia, vokiečiais, italais, ispanais, čekais ir dar visokio plauko užsieniečiais, lietuvių penki. Visi dalykai vyksta anglų kalba, Aalborgo universitete visos magistrrantūros studijos yra tik anglų kalba. Dėstytojai irgi labai įvairūs, iš pagrindinių dalykų tik veinas ar du danai yra dar turim čeką, kiną, dar vieną kiną arba korejietį kokį tai, anglą atrodo, o gal jis australas… ir vieną nežinia iš kur, gal todėl, kad jis Danijoj jau septynioliktus metus gyvena… Dar yra visokių dėstytojų padejėjų ir darbų prižiūrėtojų (supervisor), mano grupės prižiūrėtojas - lietuvis Simonas.

Aalborgo universitete taikomas mokymo modelis vadinamas “Problem based learning”, čia aišku jie mėgsta pasigirti, kad būtent aau jis ir buvo pradėtas taikyti, todėl jie dar vadina “Aalborg model”. Pirmas dalykas kuo šis modelis skiriasi, tarkim nuo Lietuvos mokymo sistemos, tai kad čia dar prieš pradedant dėstyti teoriją imamas reali problema ir ji narpliojama po truputį aiškinant teoriją, po to praktika ir vėl tas pats imam problemą ir sprendžiam ką tik išmoktu metodu. Tai daug įdomiau mokytis ir lengviau įsisavinama informacija, kadangi iš kart įsivaizduoji kur tokie dalykai taikomi. Pavyzdžiui: čia turim modylį “Semantics and Verification (SV)” labai panašu į tai ką mokiausi KTU: automatai, kalbos, grafai, tiuringo mašinos… Kaune turėjom automatą su būsenom A, B, C, D… ir jų perėjimus x, y, z… Čia turėjom automatą (kavos aparatą) su būsenom laukia, pasirinkti, į pradžią ir perėjimus moneta, kava, arbata…

Pagrindinis dalykas šiam semestre bus duomenų bazių projektas, kuris sudarys du trečdalius visų kreditų. Projektai čia būna grupėse, taip jau gavosi, kad mūsų grupė labai didelė: 5 lietuviai, du vokiečiai ir du danai. Tai mūsų didelė grupė, kuri suskirstyta į tris pogrupius, paprastai skirstoma į du, bet kadangi mūsų daug - į tris. Tagi dabar mano grupėje esam aš, Edgaras ir Christianas iš vokietijos, darysim projektą apie “privacy in friend finder”, apie privatumo apsaugą paieškose susijusiose su buvimo vieta. Mūsų tikslas bus apsaugoti privatumą vartotojo, kad tretieji asmenys negalėtų nustatyti vartotojo buvimo vietos kai jis tarkim iš mobilaus siunčia savo koordinates į serverį prašydamas atsiųsti artimiausių veikiančių restoranų koordinates. Dar nelabai žinau kaip tą padaryti :) būtent tą bandysim išsiaiškinti šį semestrą. Grupės čia gauna grouproom’us, kambarius, kurie priklauso studentam, ten daromi grupių susitikimai, dirbama arba šiaip sėdima kai yra laisvo laiko…

Na dabar šiek tiek teksto, bet jau su nuotraukom :)
Iki universiteto, visada važiuoju savo dviračiu, tai užtrunka 10-20 minučių, priklausomai nuo vėjo ir nuo to kaip skubu žinoma. Vėjas tai čia ne toks vėjelis kaip Lietuvoj, lyginant su Lietuva tai čia nuolatinė audra yra, dažniausia dar drėgna būna tai iš vis nemalonu. Kaip čia kažkas pasakė: “Visur žmonės skundžiasi dėl savo oro, bet vienteliai danai turi tam tikrai rimtą pagrindą.” ir čia tikrai tiesa yra :) Kartą atsisėdau ant dviračio atsisukau į įkalnę, na kokių 5 laipsnių manau, aš tik sedėjau, o vėjas pūtė tiesiai į nugarą ir užstūmė mane į tą įkalnę… Tai galit įsivaizduot kai toks vėjas pučia į veidą, o tu važiuoji į įkalnę, tiesa tokiais atvejais žymiai lengviau vestis dviratį, nors ir tai gana sudėtinga būna.
Na truputį nukrypau nuo temos, taigi dviračiu važiuoju pro didelį parką dviračių taku, kuris sužymėtas varlėmis:
Varlė sėdinti šalia dviračių tako vedančio į Aalborgo Universitetą (AAU).
nežinau ką jos reiškia, bet jomis sužymėtas visas ilgas takas kas keli šimai metrų. Nuotraukoj matosi pesčiųjų takas klotas plytelėm ir šalia asfaltuotas dviračių takas. Tokie keliai, kaip ir šis, beveik visur apšviestas naktį, o tunelių kaip matosi nuotraukoj labai daug, po visais didesniais keliais. Tam parke yra tokių dalykų:
Taikinys skraidančioms lekštėms.
čia yra taikinys skraidančioms lėkštėms, reikia mesti lėkštę, kad ji pataikytų į tas grandines, kurios sušvelnina smūgį ir nesulaužo lėkšlės, ir jomis nukristų į tą “indą”. Ir kai kurie tikrai taikliai mėto :) Ten už taikinio matyti vietos susėsti žmonėms, o šalia jų smėlio aikštelė, matyt kai vyksta varžybos iš jos reikia sviesti lėkštę.
Pravažiavus tą parką ir didelę dalį universiteto teritorijos (campus), privažiuoju savo “Computer Science Department”, kuris vadinamas Cassiopeia:
Cassiopeia: Computer Science Department.
pasistatau savo dviratį į dviračių garažą:
Dviračių garažas prie Cassiopeia.
kuris iš vidaus atrodo taip, tačiau čia fotografau šeštadienį tai nėra dviračių, paprastai jame visi dviračiai netelpa ir daug jų būna pristatyta visur aplink garažą…
Dviračių garažo prie Cassiopeia vidus. Tuščias.
Daugiau nuotraukų su Cassiopejos koridoriais, valgykla, poilsio zonom, kabinetais, virtuvėlėm šalia grupių kambarių, spausdinimo/švietimosi kambariukais galit pamatyti čia: Daugiau nuotraukų.

Taigi kol kas tiek, laukiu komentarų, o jūs laukit kitų įrašų!

Comments

admin's picture

tos varles juokingiausios :D gal tose vietose jos pavasari sokineja ir tada reikia jas praleist? :))
o del mokslu: ar jau ismokai, kaip reikia gaut kavos is aparato be monetu? jei taip, laukiu instrukciju ;)))
laimingai! ;*

Irmantas's picture

Tai ten Danijoj kur Daugis tai dviraciu tikriausiai daugiau ne tik nei masinu bet gal net daugiau nei zmoniu :)

Daugilas's picture

jolopuki, nufilmuosiu jei pataikysiu ant tokio vėjo ir turėsiu kamerą :) O dviračiai tai, jo, pagrindinė čia susisiekimo priemonė, pilna jų čia.
ton, ne kol kas neteko pamėginti, bet reiks jaučiu kai jau šilčiau bus .)

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.