Dokumentinės nuotraukos

Jei norite pasidaryti naują pasą ar ATK, rezervuokite vietą ePolicijos rezervacijoje. O kai dokumentas jau užsakytas, pasitikrinkite ar jis jau padarytas: dokumento išrašymo stadija.

Kai reikia dokumentinės nuotraukos dažniausiai einame į foto-ateljė, nusifotografuojame ir už 6-12 Lt gauname 4 pasines (4x6 cm) arba kai kuriem kitiem dokumentam skirtas (3x4 cm) nuotraukas. Tai gana brangu ir jei, tuo metu, turi dar ir spuogą ant nosies, kurio greičiausia niekas nepanaikins – negražu. Taigi jei yra galimybės: neblogas fotoaparatas, šviesus fonas ir geras apšvietimas, nuotraukas geriau darytis pačiam. Nusifotografuoji kelis kartus, nuotraukas retušuoji photoshopu, susidedi į vieną didelę nuotrauką, kurią atsispausdini namie ar foto-ateljė, tik daug pigiau. Pvz.: susidėliojam vieną 20x30 cm dydžio nuotrauką, kurioje telpa 24 (4x6 cm dydžio) nuotraukos ir 10 (3x4 cm dydžio) nuotraukos ir visą tai foto-ateljė galima pasidaryti už 4-6Lt.

Dokumentinių nuotraukų matmenys:

 • 4x6 cm (nespalvota) - pasui, asmens tapatybės kortelei (ATK), vairuotojo pažymėjimui, tarnybiniam pasui, užsieniečio pasui, leidimui gyventi Lietuvos Respublikoje.
 • 4x6 cm (spalvota arba nespalvota) – studento pažymėjimui.
 • 3x4 cm (spalvota arba nespalvota) – ISIC, ITIC, socialinio draudimo (SoDra) pažymėjimui.
Nuotraukos pasui/ATK pozicionavimas
Nuotraukos pasui/atk matmenų pavyzdys   Dokumentinės nuotraukos matmenys vaikui
Reikalavimas fonui: Nuotraukos fonas turi būti labai šviesus, vienspalvis ir tolygus. Neturi būti jokių šešėlių.
Jeigu fotografuojamo asmens plaukai labai šviesūs, fonas turi būti tamsesnis (apie 18 proc. pilkos), kad susidarytų kontrastas.

Čia rasite daugiau nuotraukų pavyzdžių.

Dar vienas dalykas su kuriuo reikia susipažinti, tai reikalavimai dokumentinėms nuotraukoms, kuriuos reglamentuoja LR įstatymai. Įstatyme dėl nuotraukų asmens dokumentams. Žemiau nukopijuotas IV skyrius „Nuotraukų kokybė, matmenys ir asmens veido atvaizdo vieta“:

 • 20. Nuotrauka spausdinama ant kokybiško plono fotopopieriaus lygiu paviršiumi.
 • 21. Nuotrauka neturi būti gaminama ant chemiškai aktyvaus, savaime ryškinančio, reaguojančio į aplinkos veiksnius (šviesą, šilumą) popieriaus.
 • 22. Nuotrauka turi būti be baltų kampų, dėmių, įbrėžimų, emulsinio sluoksnio pažeidimų, nuovarvų, linijų ir pan. Nuotraukoje neturi matytis kitoje nuotraukos pusėje esančių ženklų ar įrašų.
 • 23. Nuotraukos dydis – 40 x 60 mm. Viename lape turi būti ne mažiau kaip 3 tapačios (iš to paties negatyvo) nuotraukos. Nufotografuota turi būti taip, kad iškirpus nuotrauką būtų išlaikyti atstumai ir proporcijos, nustatyti reikalavimų 24 ir 25 punktuose.
 • 24. Valstybės institucijoje, priimančioje prašymus, nuotraukos specialiais prietaisais iškerpamos 35 x 45 mm stačiakampiais. Iškirpus nuotrauką, asmens veido atvaizdas nuo smakro iki viršugalvio turi užimti 70–80 proc. nuotraukos aukščio. Atstumas nuo nuotraukos viršutinio krašto iki viršugalvio turi būti 2–4 mm, atstumas nuo viršugalvio iki smakro turi būti 31–35 mm, atstumas nuo smakro iki nuotraukos apatinio krašto – 8–10 mm.
 • 25. Asmens veido atvaizdas nuotraukoje turi būti vienodai nutolęs nuo nuotraukos kairiojo ir dešiniojo kraštų.
 • 26. Rekomenduojama, kad nuotrauka, skirta asmens tapatybės kortelei, pasui, tarnybiniam pasui, užsieniečio pasui, vairuotojo pažymėjimui, leidimui gyventi Lietuvos Respublikoje, būtų nespalvota. Nuotrauka, skirta kitiems asmens dokumentams, gali būti spalvota arba nespalvota.

 

Visa informacija apie asmens dokumentus yra Migracijos valdyboje.

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
 • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.