København!

Pagaliau aplankiau Danijos sostinę, Kopenhagą. Tikrai vertas dėmesio, didelis ir gražus miestas, kuriame važinėja taip mano mėgiami traukiniai, yra daug visokiausių žmonių ir įvairiausių pastatų.

Taigi viskas prasidėjo nuo to, kad universitete gavom atostogų ir su dar dviem lietuviais, Edgaru ir Vytautu nusprendėm pamatyti kažką įdomaus – Kopenhagą, žinoma. Važiavom į ją autobusu už 150 kronų į vieną pusę, išvykom ketvirtadienį 11h, Kovo 13d. Kelionė visai nieko, trunkanti apie 5 valandas ir besidriekianti kiek daugiau nei 300 km, įskaitant keltą, kadangi Kopenhaga yra Zelandijos saloj. Tiesa daug nuotraukų čia nebus, nes nei vienas neturėjom fotoaparato, teko fotografuoti su Edgaro mobiliu, kuris vėliau dar ir išsikrovė .) na, bet turėsim filmuotos medžiagos, kadangi vėlgi Edgaras turėjo filmavimo kamerą su kuria užfiksavom tikrai įdomių kadrų, tačiau juos reikia dar sumontuoti. Video bus nebent vėliau.

Nagi atvykom mes į Kopenhagos Valby stotį kur turėjom susitikti lietuvę Rūtą, kuri Vytauto dėka mum suteikė pastogę savo konteinery. Tai jos bendrabutis vadinamas taip, nes yra tikrai mažas ir panašus į konteinerį, ne, ne šiukšlėm mesti, o kroviniam pervežinėti… Bet jis visai nieko .) Na tai turėjom mes porą valandų, pasivaikščiojom šiek tiek aplink tą stotį, radom trijų kokių tai vikingų ar šiaip herojų skulptūras, kurie turėjo juokingus vardus.
Iš kairės: Vytautas, Jabal, Daugis, Jubal ir Tubalka.

Po kiek laiko pamatę, kad aplink tą Valby daugiau nieko gero nėra, nuvažiavom į pagrindinę stotį “København H”, kuri aišku didesnė ir įdomesnė. Pasivaikščiojom po ją, aplink ją ir pagaliau sulaukėm Rūtos ir Margaret iš “the states”, na bet ji pirma normali mano sutikta amerikietė, kažkaip iki tol nelabai sekdavosi su šios šalies atstovais… Jom bepasakojant apie Kopenhagą ir panašiai pasiekėm jų universiteto miestelį (campus), kur jos ir gyvena. Kaip tik ketvirtadienį jų vietiniam studentų bare vyko international party, taigi ten ir patraukėm vakare, vakarėlis kaip ir trečiadieniais mūsų studenterhuset’e, pilna įvairiausių tautybių žmonių kurie vartoja alų ir šneką, tačiau čia buvo muzika ir šokiai, ne taip kaip Aalborge, pas mus tik šnekos dažniausia būna.

Štaigi išaušus ankstyvam penktadienio rytui (~12 val.) keliames, pavalgom, išlydim Rūtą į Lietuvą ir važiuojam į centrą laimės ieškoti, t.y. miesto apžiūrėti. Iki centro mum būdavo gan toli, pirma važiuodavom autobusu iki traukinių stoties, o tada S traukiniu iki centro, su užsukimu į parduotuvę tai užtrukdavo apie 40 min. Centre vaikščiojom vien pėsti, bet per tris dienas spėjom praktiškai viską apeiti. Penktadienį išlipom Nørreport stotį ir pesčiųjų gatvėmis patraukėm link Nyhavn gatvės kuri tikrai graži ir sudaryta iš dviejų gatvių ir tarp jų esančiu kanalu kuriame stovi daug laivų, o aplink daug įvairiaspalvių namų:
Nyhavn gatvė. Viena iš žymiausių Kopenhagos gatvių.

Toliau patraukėm link mažosios undinėlės, pakeliui aplankydami vienus iš karališkų rūmų, kuriuos saugojo nelabai pavyzdingas sargas .) Matėm daug didelių pastatų, bažnyčių ir panašiai, taip pat per visą dieną praėjom daug skulptūrų, paminklų iš kurių daug buvo raitelių. Na galiausia priėjom mažąją undinėlę, prie kurios nepraleidau progos nusifotografuoti
Aš ir mažoji undinėlė.

Tiesa pasakius man didesnį įspūdį paliko nedidelė akmeninė bažnyčia esanti netoli undinėlės. Pro tą bažnyčią ėjom į kažkokį seną fortą, žvaigždės formos, apsuptą vandens, kuris gana gražiai atrodo iš toliau, bet viduje tikrai nieko gero .)
Vakare sėdėjom konteinery, gėrėm alų ir žiūrėjom viską iš eilės youtubej, bet taip kelias valandas ištisai kol išseko visų žinomi bajeriai… O prieš einant miegot išlydėjom amerikietę, kuri išskrido į Dubliną (beje 5 ryto). Ir dar gavom jos kambario raktus, taigi turėjom visi po kambarį, kadangi dar viena mergina buvo išvažiavus namo ir taip paliko raktus. Pasisekė.

Šeštadienį dienotvarkė vėl labai panaši .) Šiandien apėjom didelę dalį senamiesčio… Štai kelios nuotraukos:
Gana išskirtinė vyninė, didelė ir gražiai puoštam pastate…

Senoji karališkoji vasaros rezidencija, Kopenhagoj.
Senoji karalių vasaros rezidencija, kadaise, kaip supratau, buvus užmiestyje, ar bent jau jo pakrašty, šalia yra didelis parkas kuriame mes papietavom .) Netoli nuo čia, praėjom botanikos sodą, kuris gaila buvo uždarytas, visai būtų įdomu ten pasivaikščiot gal…)

Vagi ir atėjo sekmadienis, oras nuostabus: saulė šviečia, vėjo nėra, paukšteliai ulba sau čiulba, na gerai šito nepamenu.. .) Šiandien aplankėm bene įdomiausią Kopenhagos vietą – Christianią, laisvų žmonių respublika. Tikrai nepakartojama vieta, mes buvom sekmadienį, galbūt dėl to pataikėm į koncertą po atviru dangum, tarp namų. Matyt kažkokios vietinės grupelės koncertavo, bet mum patiko. Grojo kažką panašaus į regį su punk ar ska elementais – nesupaisysi, bet smagu: žmonės atsipalaidavę ar šiaip apsirūkę, visuose baruose ar kavinėse prašymai viduje nerūkyti žolytės, lauke deginamos geležinės statinės žmonėm pasišildyt, o gal dar kokių kitų tikslų turinčios… Hašišą pardavinėja ten tiesiog ant prekystalių, kadangi policija ten neina – ramu. Netoli koncerto randam suvenyrų kioskelių, kur daugiausia pigių niekučių susijusių su žolininkyste, na bet juk visur taip… Edgaras su Vytautu nusiperka pypkutes atsiminimui, aš shemagh’ą (arabišką skarą), kurią pamatysit nuotraukoj apačioje. Buvo dar ten toks nutikimas. Filmuoti ir fotografuoti ten negalima, pilna apie tai įspėjančių ženklų. Na manau daugiausia amerikiečiams, manau jei nefotografuoji, nieko nelegalaus ar panašiai, o tiesiog “darai meną” ar fotografuojies prie graffičių niekas nesupyks. Na tą dieną daug kas filmavo ir fotografavo koncertą, publiką, pažaisti nusprendžiau ir aš, jau išeidinėjant filmavau visą aplinką, dealerius, deginamas bačkas, įdomius žmones, na ir sustabdė. Vietiniai. Įtikinamai paklausė ar su kvailas viską filmuodamas ir paprašė atiduoti juostą iš kameros. Atsiprašėm sutarėm, kad atsuksim juostą (ir atsukom) ir užrašysim ant viršaus kitką (neužrašėm), aišku buvom paprašyti išeiti .) bet gi mes vis tiek jau išeidinėjom… Nuotykiai smagu.
Vienas iš daugelio didelių ir gerų piešinių ant sienos Kristianijoj. Kairėj Edgaras, centre aš.

Grįžę į Europos sąjungą patraukėm link operos teatro, kuris čia gana didelis ir įspūdingas, na radau nuotrauką jo, tai patys pažiūrėkit (nuotrauka iš interneto).
Kopenhagos operos namai.

Štai mūsų savaitgalis ir baigtas, pirmadienį, lyginant su kitom dienom gana daug išsimiegojom – pailsėjom ir išskubėjom į autobusą, kuris 17 val. paliko Kopenhagą. O kadangi tądien buvo diedlis vėjas ar audra, vėlavo keltas, kuriame mane gerokai buvo užsupę, bežaidžiant tūkstantį, tarp 22 ir 23 pasiekėm Aalborgą!

Pabaiga

P.S. visos nuotraukos čia.
 

Comments

Daugilas's picture

dėkui už pastebėjimus :) atrodo pataisiau.

Liudvikas's picture

Geras! įdomu :)

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.