Kelionė

Sausio 28-sios rytą (ketvirtadienį) mano lėktuvas išskrenda į Rygą. O trečiadienį vakare aš vis dar nieko nesusikrovęs... :)

Taigi beveik nemiegojęs ir aiškiai nepasiemęs visų reikalingiausių daiktų jau apie pusę auštuntos ryto su tėvais ir Vytautu būnam Vilniaus oro uoste. Labai liūdna ir džiugu tuo pačiu metu, kad tuoj tuoj išvažiuoju :)

Kadangi kelionė truko daugiau nei 20 valandų - turėjau daug laiko palyginti oro uostus ir lėktuvus, nes vien juose ir tebūvau...

Deja Vilniaus oro uostas prajuokino ir nuliūdino. Nelabai maloniai nustebino, atrodo jog tikrame kaime įkurtas... Atvaživus norėjau nusipirkti spynelę lagaminui - iš patirties kituose oro uostuose žinojau, jog tai visada galima padaryti prieš atiduodant bagažą. Dėja spynelės ten nėra. Na yra, bet... duty-free parduotuvėj, jau praėjus check-in'ą ir atidavus bagažą!? Taigi, prieš atiduodant lagaminą jį suvyniojau į plastiką, kaip kokį sumuštinį į kelionę, bet tai kainuoja 20Lt !! kažkoks absurdas... Žodžiu, nežinau kokie idiotai sėdi oro uosto valdžioje, bet juos seniausia reik išvaryt geriausiu atveju sniego kasti į gatves...

Tuo tarpu Rygos oro uostas, visai kitas lygis. Tiesą sakant man visai patiko, yra padaryta patogūs suoliukai laukimui, ant kurių galima ir pamiegoti, aplinka irgi gana jauki... bet laikas tarp skrydžių vos 2,5h - tai nenusibodo laukti ir visko neapžiūrėjau.

Maskvos oro uostas, bent jau ta dalis kur galėjau vaikščioti be vizos - tragedija. Toks didelis miestas, o oro uostas beveik toks pat kaip Vilniaus, tik didesnis. Kainos nerealios, pigiausia arbata kurią radau buvo už 115rub. (9,5Lt) ir visur tik maži puodukai... Visi priima tik rublius, atsiskaityti debetine kortele nepavyko (aparatas atsisakė priimti). Žodžiu irgi betvarkė. Gerai, kad pavyko su viena bene prasčiausio kioskelio darbuotoja susitarti ir ji visgi įpylė arbatos į vidutinio dydžio coca-colos puodelį už 2,5 euro.
Maskvoj laukiau apie 7h lėktuvo, bet ten visai nėra ką veikti... yra kokių 4 rūšių duty-free parduotuvių, kurios yra ant kiekvieno kampo ir kiekviena rūšis identiška... na dar kelios prabangos prekių parduotuvės su milžiniškom kainom. Ant suoliuko irgi neatsigulsi, nes yra turėklai visur... Nuobodu.

Ačiū dievui, o gal Hainan Airlines, kad jų lėktuvas (Airbus Industrie A330) tikrai neblogas, šiek tiek daugiau vietos nei Boeing 737-500, kuriuo skridau iki Rygos ir Maskvos ir sėdynės didesnės. Taip pat visai gerai ten pamaitino, davė pietus beveik po pakilimo ir pusryčius prieš leidžiantis. Taip pat kiekvienas keleivis turi savo kompiuteriuką, kuriame gali žiūrėti filmus, žaisti žaidimus, ar žiūrėti pažintines laidas apie Kiniją. O kadangi miegoti sėdint nėra labai patogu, daug laiko ir praleidau prie kompiuteriuko.. :)

Na o penktadienį skrydžiui vėluojant apie 2h nusileidau Pekine, kur mane pasitiko Dingo ir nuvažiavom pas Eglę, pas kurią pagyvensiu kokią savaitę. Kol važiavom iki Eglės jau pamačiau, kad Pekinas nesveiko dydžio.

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.