Skagen Skagen here we go!!

Taigi taigi, išaušus Balandžio devynioliktos rytui susiruošėm kelionėn į Danijos šiaurę, Nordjylland. Galutinis taškas žinoma Skagen, kur susitinka Šiaurės ir Baltijos jūros. Na, o keliavom tai išsinuomota automašina: aš, Boyan (bg), Marika (pl), Tracy (uk), Maciek (pl) ir dėžė Tuborg Grøn (dk).
Pekleiui į Skageną. Iš kairės: Daugilas, Tracy, Marika, Boyan.
Pirmasis sustojimas kažkokiam nedideliam miestely nusipirkti šiek tiek maisto, kur ilgai neužsibūnam, nes nieko įdomaus ten tikrai nėra.
Taigi pirmas sustojimas prieš pat Skageną prie smėlio kopos, Råbjerg Mile.

Råbjerg Mile iš tikrūjų yra vidury niekur ir apart daug smėlio nieko ir nėra, tokių vaizdų, ir dar geresnių matėm ir Neringoj :) Tačiau šiek tiek palakstom po smėlį.

Sutikę gan keistoką daną, kuris matyt pramiegojo žiemą (jis ten žiūronais dairosi).
Ne už ilgo, sėdam ir riedam toliau. Vos už 20 km. pasiekiam Skageną, kur net Balandžio vidury jau daug turistų, na, bet oras tikrai gražus, tai ko norėt. Prieš einant prie jūrų sandūros pavalgom ir nusifotografuojam visi drauge:
Iš kairės: Daugilas, Boyan, Marika, Maciek, Tracy.
Iki skageno koks pusantro kilometro smėliu ir kopom, na, žinoma nebūtų Danija jei nevežtų ten turistų didelis traktorius su priekaba. Mes žinoma einam pėsčiom, nenorim praleisti kelių nuo karo likusių bunkerių,
Prieky matosi dviejų jūrų suplūktas smėlis.
tiesa, vėjas buvo žvarbokas…
teko saulės šilumą gaudyt.
Šildomės saulės atokaitoj, pakeliui į dvi jūras.

Ruoniai taip pat mėsta šilumą ir saulę.
Na, ir pagaliau priėjus tikslą šiaurėje, pasigrožim kaip dvi jūros liejasi viena su kita, čia taip pat galit išgirsti mūsų dainelę “Skagen Skagen here we go!”, tiesa, čia ji šiek tiek pakeista į “Skagen Skagen here we are!”, juk mes jau Skagene:

Taigi po Skageno važiuojam prie kitos kopos, šį kartą prie vakarinės pakrantės. Pirmiausia svarstėm ar daryt šį lankstą ar ne, tačiau antroji kopa tikrai įspūdingesnė nei anksčiau matyta, pasirinkimo tikrai nesigailim.
Rubjerg Knude. Stati ir gan aukšta kopa su skardžiu į jūrą.
ir be abejo aktyvi, t.y. pastoviai po truputi slenkanti į žemyno pusę:

čia galit matyt kaip pučiamas smėlis į viršų. Taip pat ant šios kopos stovi švyturys ir dar keli pastatai aplink jį, kurie jau yra beveik visiškai palaidoti smėlyje:
Smėlis laidoja švyturį ir kelis kitus aplink esančius pastatus.
Taip taip, ten yra pastatų, pasižiūrėkit štai čia: fyrtaarne.dk/rubjergknude.html ten aprašyta daniškai, na, bet yra nuotraukos įvairių metų. Gaila, kad šitą mes radom tik grįžę iš kelionės, tai per daug dėmesio tam neskyrėm. Na, bet iš tiesų ši vieta sužavėjo tikrai labiau nei pats Skagenas, čia tikrai labiau verta apsilankyti.
Ant Rubjerg Knude kops viršaus.
Gan ilgokai pasibuvę ant kopos patraukėm namų link.
Pekeliui namo nusimaudom Šiaurės jūroj.
buvo šaltoka tuo metu, tai jūroj tik kokią minutę pabuvojom…Taigi va ir baigėsi mūsų kelionė, visas nuotraukas galit rasti čia.

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.