Lasa (ལྷ་ས་)

Atvykom į Lasą (ལྷ་ས་) - Tibeto sostinę. Mistą kuris menamas kaip pagrindinis Tibeto miestas nuo 637 metų. Tais metais manoma ir atsirado pirmieji įtvirtinimai ant kalno, kur dabar stovi Potalos rūmai. Šiandieninė Lasa žavi savo šventyklomis, keletu vienuolių, vietiniais žmonėmis ir turgavietėm. Vietiniai tibetiečiai - labai nuoširdūs ir draugiški žmonės, daug šypsosi ir noriai bendrauja. Atvykus čia po kinijos - tikra atgaiva ir atmosfera daug geresnė.

Lasoj retas oras, žmonių oda nugairinta vėjo ir aštrios saulės. Kas tikrai nesijaučia, nes ten ne karšta, bet esant taip aukštai saulė degina odą kaip reikalas. Kalis sykius palijo kol buvom Lasoj, bet šiaip, džiugino mus švarus oras, gražūs debesys.

Tibete stipriai jaučiasi ir kinų kvapas. Pradedant kinų armija, įtvirtinimais, uždraustom zonom ir baigiant vietinių suvaržymais. Vietiniai gyventojai Tibete turi daug mažiau teisių nei atvykę kinai. Tibetietis net iš miesto į miestą negali nuvykti negavęs leidimo iš valdžios. O mus labiausia nustebino pirmus kelis kartus vietinių reakcija į Andrėjų. Kadangi jis buriatas, vietiniams atrodo lyg kinas. Taigi užėjus į kokią krautuvėlę galima jausti kaip vietiniai nepatikliai ir nedraugiškai į jį žvelgia, tačiau po kelių minučių perpranta, kad jis ne kinas, o tada kartais prieina ir pasako kažką panašaus į: "Atsiprašau, aš iš pradžių pamaniau, kad jūs esate kinas. Atleiskite, jauskitės čia kaip namie.", oho! Nepasakosiu per daug kodėl vietiniai nemėgsta kinų, bet tam yra labai svarios ir pateisinamos priežastys.
Skirtumas taip pat labai juntamas užsukus į kinų restoranėlį, kur daug triukšmo, betvarkė, visi rėkia. O pas tibetiečius švariau ir žmonės ramesni. Žodžiu Tibetas tai tikrai atskira valsybė.

Kinų valdžia yra uždraudus vietiniams gyventojams į svečius kviestis užsieniečius. Jei kinų valdžia pagautų vietinį gyventoją leidžiant savo namuose pernakvoti užsieniečiui, namo savininkui grėstų kalėjimas. Apie tai man papsakojo Tsering, vienas CouchSurfing narys, dirbantis gidu. Jis kartais priima užsieniečius. Tai jis daro taip: susitinka kur nors mieste, duoda jiems savo raktus, paaiškina visą situaciją ir kaip nukakti iki jo namų. Tokiu atveju jo svečiai tampa įsibrovėliais į jo namus ir jis neturėtų už juos atsakyti, taip pat abi pusės tampa "nusikaltusios kinams". Ar jis turėjo dėl to kokių problemų neaišku... Tikiuosi, kad ne.

Pasigrožėkim nuotraukom ir paskaitykim daugiau apie Lasą po nuotraukomis.

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.