Dokumentai (Lietuvoje)

Pirmieji vargai su dokumentais.
O taip - tikrų tikriausi vargai. Čia ne Šengeno zona ir ne vakarai kur viskas nusistovėję, aišku ir visi kalba angliškai...

Išvažiuoti dirbti į Kiniją atrodo paprasta - tereikia galiojančio paso, darbo vizos ir bilieto. Dėja su vieninteliu pasu yra paprasta.

Bilieto užsisakinėti, kol nesi garantuotas dėl vizos, žinoma neverta, todėl apie tai vėliau.

Mano praktikos vietos kuratorius Pekine yra toks kinas vardu Dingo. Su juo daugiausia visko ir derinu - jis kaip ir atsakingas, kad viskas eitųsi kuo sklandžiau. Taigi su juo derinu ir viską dėl vizos. Be to pačiam viską susirasti tikrai yra sudėtinga. Pamėginsiu trumpai ir aiškiai parašyti kaip viskas vyko:

Kai jau viskas suderinta su kompanija, su Dingo sutariam, kad reikia kuo greičiau sutvarkyti visus dokumentus ir kuo greičiau lėkt į Kiniją. Norėjau dar Sausio vidury išvažiuoti. O su kompanija viskas buvo suderinta ir savo AN nusiunčiau prieš pat Kalėdas.

Dingo praneša, kad man būtinai reikia tokių dokumentų, būtinai F tipo (verslo) vizai gauti:
Iš manęs:
• AN;
• Paso kopijos;
• Pasinės nuotraukos;
• Bilieto;

Iš Kinijos:
• Kompanijos AN;
• Kompanijos iškvietimo laiško (invitation letter);
• "Visa notification" - dokumentas reikalingas darytis vizai. (Issued by authorized Chinese unit). Kas tai per dokumentas Dingo išaiškinti nesugebėjo. Tačiau jis kainuos 400 juanių (~40eu arba ~138Lt).

Tarp kitko, Lietuvos AIESEC, atvykstant užsieniečiui, apsiima apmokėti visus mokesčius susijusius su atvykimu, kuriuos reikia mokėti Lietuvoje. Ko tikrai neverta tikėtis Kinijoj: Dingo pasiūlo sumokėti už mane, o vėliau aš jam grąžinsiu pinigus.

Laukiu kol kompanija atsiųs savo AN - tik po to, pagal AIESEC taisykles, verta darytis kitus dokumentus. Antraip jei kartais būsi paliktas 'ant ledo' - pats kaltas. O su AN gali tikėtis nuostolių kompensavimo iš AIESEC (žodžiu gauta informacija), tikiuosi kad taip nenutiks.

Prieš pat naujuosius gaunu kompanijos AN. Ir esu paprašomas nuotraukos ir paso kopijos. Nedelsiant - tą pačią dieną viską ir nusiunčiu. Toliau laukiu iškvietimo laiško (invitation letter) iš kompanijos ir 'visa notification'.

Po 8 dienų gaunu iškvietimo laišką iš kompanijos.

Dar kartą paklausęs kam reikalingas tas 'visa notification' ir nesulaukęs paaiškinimo, kuris būtų ką nors paaiškinęs, skambinu į Kinijos ambasadą. Ten paaiškina, kad F tipo vizai gauti man reikia paso, iškvietimo laiško, kuriame yra buvimo laikotarpis ir mano paso numeris ir bilietų rezervacijos pirmyn ir atgal (apmokėti nebūtina).

Paprašau Dingo padaryti naują iškvietimo laišką iš kompanijos, kuriame būtų mano paso numeris.

Šį sykį kiek greičiau - per 6 dienas sulaukiu naujo iškvietimo laiško. Užsirezervuoju bilietus ir ruošiuosi į ambasadą.

Po 16 dienų gaunu 'visa notification' dokumentą. Jau ryt į ambasadą.

Einu į ambasadą. Ten parodau 'visa notification' dokumeną (jis tik kinų klb.) ir man paaiškina, kad tai yra iškvietimo laiškas (invitation letter), kuris yra būtinas gauti vizai. Tačiau jis ne iš kompanijos, o iš kažkokios prekybos asociacijos, kuriame nurodyta išduoti mėnesio trukmės vizą vienam sienos kirtimui. Tokią vizą turėčiau ir gauti.
Ambasados darbuotoja patikina, kad žino AIESEC ir sako, jog visi kas vyksta į Kiniją pradžioj darosi tokias vizas, o ten gauna kitą dokumentą, tikriausia leidimą gyventi.
Iškvietimo laiškas iš kompanijos nėra būtinas, tačiau dėl visa ko palieku ir jį.
Žinoma paprašo palikti pasą ir, po savaitės, ateinant atsiimti vizos turėti $42 grynais (vizos mokestis), litų ar kitos valiutos nepriima.

Kadangi jau turėčiau gauti vizą apmoku ir bilietus į Kinija. Jokių pigių skrydžių kompanijų tokiems atstumams tikėtis neverta, tenka sugaišti daug laiko, kol susirandu pigų skrydį. Paprastai skrydžiai iš Vilniaus (su persėdimais) kainuoja nuo 1500Lt. Nežinau ar man pasisekė ar taip visada būna, tačiau per tokį puslapį avia.lt susiradau skrydį už 914Lt - be galo pigu palyginus, o skrydis jau po dviejų savaičių, tikriausia dėl to ir kaina mažesnė. Žinoma yra ir minusas - keliones trukmė beveik 19h, kelionė: Vilnius - Ryga - Maskva - Pekinas. Maskvoj šešios su puse valandos tarp skrydžių. Bet, kitas variantas už ~1300Lt per Londoną su persėdimu keičiant ne tik lėktuvą, bet ir oro uostą. Visi kiti tinkamu laiku skrydžiai patogūs, bet kaina nuo 2000Lt. O šiaip, daug kas sako, kad bene geriausia skristi su finnair, tačiau man reikiamu laiko nebuvo jokių patrauklių pasiūlymų.


Per savaitę man padaro vizą. Geras dalykas, kad padarė ne vienam mėnesiui, o pusei metų, kaip buvau nurodęs prašyme.

Taigi jau kaip ir pasiruošęs važiuoti :)

 

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.