AIESEC

Pradėsiu nuo pradžių...

Vieną, gūdų 2009-ūjų metų, rudenį nusprendžiau ieškotis darbo. Peržvelginėjau darbo skelbimus ir užtikau AIESEC organizacijos skelbimą, kviečiantį studentus ir neseniai baigusius atlikti praktiką užsienyje. Susidomėjau, pasiskambinau ir buvau pakviestas į supažindinimo seminarą.
Vyko jis dar Spalio vidury, šilta dar buvo ir tam mini seminare daug papaskojo, dar netikėtai sutikau du pažystamus: Olgą ir Adomą, na bet ne apie juos čia. Kas tas AIESEC? Paaiškinimui geriausiai tiktų jų pačių žodžiai: "AIESEC galima apibūdinti vienu sakiniu: AIESEC yra tarptautinis tinklas jauniems žmonėms, siekiantiems atrasti ir vystyti savo potencialą bei įgūdžius, taip prisidedant prie savų valstybių ir visuomenių vystymosi." Visiškai su tuo sutinku. Tačiau mane patraukė ne tai, o galimybė keliauti, pagyventi užsienyje, pažinti kitas kultūras ir kiti panašaus banalumo dalykai. Taip pat nusistačiau tiklsą - važiuoti ne į Europą, čia jau buvau.

Seminaras žinoma dar ne viskas. Po to susidomėjusiems buvo atiųstą daugiau informacijos, po kurios gavimo, kaip ir po seminaro dalis žmonių atsisijojo. Likusieji buvo pakviesti pokalbiams, kur buvo tikrinama anglų kalba, kaip žmonės moka elgtis netikėtose situacijose atsidūrę toli nuo namų ir kiti neaiškūs dalykai. Man asmeniškai tai buvo šiek tiek juokinga, kai visi tikrintojai bendraamžiai ar jaunesni ir tos situacijos jau ne kartą išgyventos keliaujant ar studijuojant. Na, bet vis tiek tai būtina, daug sužinojau apie būtent tas praktikas ir su jomis susijusius galimus sunkumus. Taip pat manau tai dar atfiltravo žmonių, kurie gal ne pakankamai gerai bendrauja angliškai ar nelabai tinkami kai kuriems darbams, pvz. su vaikais. Tai labai svarbu, kadangi praktikos vietos labai įvairios ir nesinorėtų, kad koks rimtas vadybininkas pakliūtų dirbti su vaikais ar kitais svarbiais reikalais ir nemokėtų su tuo tvarkytis.

Po visų formalumų, buvau pakviestas į organizaciją ir gavau prisijungimą prie myaiesec.net, kur tvarkoma didelė dalis organizacijos reikalų, kartu ir visa kas susiję su praktika. Dar reikia paminėti, kad pati organizacija yra skirta ne tik vykti į praktikas, bet užsiimti veikla ir savoje šalyje studijuojant. Taigi paprastai dauguma žmonių į AIESEC patenka pirmam, antram kurse dalyvauja vietinėje veikloje, po to kai kurie išvažiuoja į praktiką ir baigę universitetus turi daug daugiau patirties visame kame nei dauguma jų kursiokų. Tačiau jau antrus metus, kaip supratau, priima jaunus žmones ne tik iš kompanijos, bet ir "gatvės", tokius kaip aš. Kas iš to? Kiekvienas norintis išvažiuoti į praktiką turi susimokėti 700Lt (prieš ieškant praktikos).

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.